W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dodatkowe informacje o cookies: www.wszystkoociasteczkach.pl. Pliki cookies naszego serwisu wykorzystywane są jedynie do celów statystycznych oraz związanych z obsługą serwisu. W celu akceptacji cookie naciśnij przycisk " lub opuść stronę.
forum.rottweilery.info

Wróć   FORUM ROTTWEILER > W POTRZEBIE/In need > Rottweiler do adopcji/Adopt a rottweiler

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-11-2013, 07:32   #11
Kojak
Przyjaciel

Domyślnie

Cytat:
Napisał DARUDE1 Zobacz post
A rozwiń o co kaman, ? bo wydawało mi się, że zajmują się rotkami a jakie poza psami inne teraz zwierzęta ?
http://www.rottka.pl/forum/rafi-z-ro...dem-vt3501.htm
i piesek jest przygotowany do wystaw
i na bank zdobędzie uprawnienia reproduktora
Kojak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2013, 15:20   #12
DARUDE1
Ekipa Lemura

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kojak Zobacz post
http://www.rottka.pl/forum/rafi-z-ro...dem-vt3501.htm
i piesek jest przygotowany do wystaw
i na bank zdobędzie uprawnienia reproduktora

Dlaczego mnie to nie dziwi...
DARUDE1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2013, 15:45   #13
arma
Senior Member

Domyślnie

A co z resztą psiaków z rottki? Tylko ten wzbudził zainteresowanie?

Od Beridy
arma jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2013, 21:21   #14
Kati
Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jasar Zobacz post
Czy chodziło Ci Kati o to,że coraz więcej z fundacji jest rottków z rodowodami?
Nie, nie do końca o to mi chodzi. Podaż rottkowych szczeniat w tzw legalnych hodowlach jest wystarczająco duża aby szczenięta trafiały w nieodpowiedzialne ręce, zatem rodowodowe rottki także będą lądować w schroniskach i w rozmaitych fundacjach. Chodzi mi o szczególną, dziwną praktyke dotyczącą rodowodowych rottków, które w ostatnich 2-ch latach mają pecha wylądować konkretnie w Pomorskiej Fundacji Rottka. Rodowodowe, młode rottki przechodzące przez ręce tej fundacji trafiają wyłącznie do fabryki catani lub w ręce z nią ściśle powiązane..... Te już w znacznym stopniu odchowane zwierzęta, przekazane do tzw. adopcji, wiec za darmo, stają się zwierzętami "hodowlanymi" gdyż nie zostały wykastrowane lub w przypadku suczek wysterylizowane.
Wcześniej jak wiemy do fabryki trafiły suczki z Belgii tj. Kali i Kari Rott Bravenhart.
W przypadku Zeusa Darel sama pani prezes pisze, ze zainteresowanie adopcja tego psa przekroczyło jej oczekiwania,

więc dlaczego pies trafił do współpracownicy znanej rozmnażalni? Dlaczego pani prezes prowadzi tak nieracjonalną politykę w fundacji? Dlaczego naraża fundacje na złą opinię?

Jak wiecie, kiedyś byłam gorącą zwolenniczką tej fundacji, ale kiedys ta fundacja kierowała się zasadami, które pokrywały się z moim poczuciem zdrowo rozsadkowego postrzegania co to jest tzw dobrostan zwierząt. Fundacja podobnie jak ja oceniała poszczególnych hodowców i co najważniejsze podobnie jak ja oceniała tzw fabrykantów. Ale to wszystko było....czyli czas przeszły!
Kilka dni temu Taxus napisał nam tu na forum, jak to niezwykle jest zaskoczony przedziwną przemianą Salamanki.... Hmm, a wg mnie to jest pikuś w stosunku do przemiany jaka przeszła Pomorska Fundacja Rottka, a w zasadzie jej prezeska i kierowniczki.
Dostaje dreszczy jak sobie pomyślę jakiego farta miały suczki z hodowli Bastemaro, ze ich właściciel odszedł z tego świata przed ową gigantyczną przemianą kierownictwa Pomorskiej Fundacji Rottka....
Kati jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-2013, 15:55   #15
Kojak
Przyjaciel

Domyślnie

ja jestem ciekawa jakimi kryteriami kierowało się kierownictwo Fundacji, że wybrało akurat ten dom do adopcji?
Nasz wspólny znajomy Zbyszek i Beata od pół roku próbowali zaadoptować z tejże Fundacji psa i niestety po kilku nieudanych próbach dali sobie spokój, a w tym przypadku Zeusa Darel adopcja była błyskawiczna.
A może skoro było tylu chętnych do adopcji można by było zrobić licytację, a zebrane pieniądze przeznaczyć na karmę , lekarstwa .
stare 20-11-2013, 21:53   #16
DRAGON
Senior Member

Domyślnie

Kochani !!! Wy jeszcze jesteście zaskoczeni ?????? Mnie już nic nie jest w stanie zaskoczyć
DRAGON jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2013, 10:29   #17
Kojak
Przyjaciel

Domyślnie

Cytat:
Napisał DRAGON Zobacz post
Kochani !!! Wy jeszcze jesteście zaskoczeni ?????? Mnie już nic nie jest w stanie zaskoczyć
cześć Dragon, podziel się z nami swoją wiedzą na ten temat
stare 22-11-2013, 20:47   #18
madzik!
Czarownica

Domyślnie

Korzystając z faktu, ze władze fundacji czytają napisze kilka słów od siebie...

Ja to chyba coś przegapiłam, bo pewne osoby to już są tak mądre i 'naumiane' w temacie kynologii, ze piszą...:

Cytat:
Kochając je NAPRAWDĘ, nie mamy prawa pozbawiać najlepszych osobników możliwości przedłużenia wartościowej linii!! Nie jesteśmy szalonymi kastratorkami, na miłość Boga! Mamy jednak prawo wybierać psy, które wydajemy do dalszej hodowli i mamy też nasze Święte prawo wybierać osoby, którym te psy powierzamy.... (Cóż.. trzeba było sobie też Fundację założyć...)
To jedno sformułowanie... o prawdziwej miłości i przedłużaniu wartościowej linii... to mi tak sorry 'pseudo' zalatuje, albo ludźmi którzy uważają ze jak suczka nie ma przynajmniej raz szczeniaków to coś tam nawet nie chce pamiętać co.

Bo nie każdy pies musi być reproduktorem, tak jak nie każda suczka nawet jak uzyska uprawnienia hodowlane będzie rodzic szczeniaki...

W statucie Fundacji jest zapisane, ze:

Cytat:
Fundacja realizuje swoje cele w szczególności poprzez: działanie na rzecz regulacji populacji w tym propagowanie antykoncepcji, sterylizacji i identyfikacji zwierząt oraz przeciwdziałanie nie koncesjonowanym rozmnażaniu zwierząt nie gospodarczych (towarzyszących),
Ale jak widać pani dyrektor i pani prezes to już specjalistkami od kynologii są...
Ale skoro tak chętnie i obszernie wypowiadają się na FB to może odpiszą na kilka pytań, na które nie odpisują na forum fundacji:
  • Co z ESKA Bastemaro wyadoptowaną do hodowli... cisza o niej na forum... Pojawiła się na wystawie w Sopocie 2 lata temu i... ???
  • Co z jedna z suczek MAREMMANO-ABRUZZESE wyadoptowaną do sąsiada pani dyrektor... suczka nie wiadomo czy wysterylizowana wy adoptowaną do domu, gdzie był niewykastrowany Labrador... jedzie to sprawdzić kilka osób i chyba dojechać nie mogą...? Żeby było jasne… adopcja miała miejsce w 2011 roku…
  • A co z mamą naszej Nadii - ASANKA Bastemaro, jej właścicielka porzuciła drugiego psa, którego wyadoptowała z ROTT'a... miała być interwencja minęło pól roku i cisza... fundacja ma zaufanie do osoby, która porzuca psa w zamkniętym mieszkaniu skazując go na śmierć z głodu i pragnienia...???

Wiele jest takich pytań... zadane na profilu FB fundacji zostaną wykasowane, na forum brak jest odpowiedzi... a zadane w innym miejscu są jątrzeniem i słownym "hejterski" onanizmem...

Bo jedynym prawem, jakie maja osoby, które czynnie pomagały w fundacji to płacić pomagać i nie zadawać pytań i nie mieć wątpliwości, co do działań... a najbardziej pożądana cecha jest naiwność i łatwowierność...

I nie chodzi tu moje osobiste urazy… chodzi o dobro psów, o którym tak czesto przy okazji zadawanych pytań pisza władze fundacji...
Bo odpowiedzialność fundacji za adopcje nie kończy sie na podpisaniu umowy i zainkasowaniu opłaty adopcyjnej na konto, i przeniesieniu wątku do działu 'W nowym domu'
madzik! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2013, 21:42   #19
DRAGON
Senior Member

Domyślnie

Aldonko, po wpisie Madzi to już nie mam nic do dodania Ponieważ musiała bym powtórzyć dokładnie to samo co Madzia napisała Ja osobiście z Pomorską nie chcę mieć już nic wspólnego. Tam zmienili się nie tylko ludzie , ale co gorsze zmieniły się priorytety i to o co walczyliśmy .
stare 23-11-2013, 12:28   #20
DRAGON
Senior Member

Domyślnie

Jednak się wypowiem
Cyt :
Wśród nich są osoby, którym bardzo zależało swego czasu, by choć w jakimś stopniu decydować o losie psów, choć przez chwilę "zamanipulować" ich przyszłością, czy życiem dowartościowując się niepomiernie. Skoro jednak nie są wśród nas, oznacza to, że nie zasłużyły, bo może zbyt wiele jest w nich nienawiści i egoistycznej chęci dowartościowania się, a zbyt mało miłości do rasy?

Rozumiem że to tyczy się wszystkich byłych wolontariuszy . Jesteśmy ludźmi pełnymi nienawiści i nie kochamy rottweilerów

Więc pytam , czy obecna opiekunka psa , nie była przypadkiem kiedyś wolontariuszką Pomorskiej ? a skoro była a już nie jest , czyli nie jest to osoba która by " zasłużyła"na to szczytne miano Cyt: zbyt wiele jest w nich nienawiści i egoistycznej chęci dowartościowania się , a zbyt mało miłości do rasy.Koniec cyt.

I co ? takiej osobie Fundacja daje psa ????
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania